AMC wymowki

Wymówki – od czasu do czasu zdarzają się każdemu. Stwierdzenia typu „nie mam czasu”, „jestem za stary”, „nie mam odpowiedniego doświadczenia” albo „nie potrafię” są nieodłącznym towarzyszem naszego życia, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy się podjąć realizacji nowego zamierzenia.

Poniżej spisałam 6 pytań, które warto, abyś sobie zadał w chwili, gdy dopadają Cię wymówki. Szczere odpowiedzi na nie pozwolą określić priorytety i odzyskać motywację.

Pytanie 1: Czy to jest Twoja prawdziwa pasja?

Realizacja tego, co stanowi Twoją prawdziwą pasję, przychodzi łatwiej. Jeżeli zmuszasz się do robienia czegoś, to pewnie wiesz z doświadczenia, że motywacja bardzo szybko znika.

Pytanie 2: Czy to jest Twój rzeczywisty cel?

To, co stanowi dla Ciebie ważny cel i na dodatek jest w zgodzie ze wszystkimi innymi Twoimi celami, jest łatwiejsze do zrobienia. Jeżeli na czymś Ci nie zależy, to pewnie wiesz z doświadczenia, że nie będzie miał motywacji do jakiegokolwiek działania.

Pytanie 3: Czego się obawiasz?

Spisanie na kartce wszystkich Twoich obaw niestety nie spowoduje tego, że automatycznie znikną, ale na pewno zwiększy Twoją świadomość i tym samym możliwość poradzenia sobie z obawami. Albo sprawi, że je po prostu zaakceptujesz.

Pytanie 4: Jakie sukcesy już masz na koncie?

Pisz swój własny dziennik, będzie Ci wtedy łatwiej powrócić do rzeczy, które Ci się udały. Buduj na swoich sukcesach i mocnych stronach.

Pytanie 5: Ile samodyscypliny chcesz w to włożyć?

Samodyscyplina to słowo – klucz w realizacji nowych zamierzeń. Bez tego nie kiwniesz nawet palcem. Wyznacz sobie stałe rytuały, który przybliżą Cię do realizacji Twojego celu i…. realizuj je!

Pytanie 6: Czy wszyscy Twoi znajomi już o tym wiedzą?

Im więcej Twoich znajomych wie o Twoim nowym zamierzeniu, tym bardziej będzie Ci wstyd wycofać się z jego realizacji. Więc opowiadaj naokoło o swoich planach, a potem… zacznij je realizować!

Powodzenia!